آخرین اخبار
بهبود بیماری آتاکسی به کمک سلول درمانی در مطالعات پیش بالینی
محققین اسپانیایی در انستیتو زیست پزشکی Salamanca، اثر پیوند مغز استخوان را روی احیا نقص حرکتی در موش های مدل شده برای آتاکسی و موتاسیون یافته برای PCD، بررسی کردند. این موش ها تحت تست های رفتاری و سپس آنالیزهای بافتی روی مخچه، طناب نخاعی و عضلات قرار گرفتند تا تلفیق شدن سلول های پیوندی به درون این بافت ها مشخص شود.
 ٠٨:٣١ - 1396/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
طراحی مدل اداره شرکت دانش بنیان مادر در مرکز سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی مهمترین اولویت جلسات بعدی است.
به گزارش مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه، جلسه مشترکی با حضور مدیران عامل شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و نیز نماینده محترم دفتر حقوقی دانشگاه در روز دوشنبه مورخ 25 دی ماه 96 برگزار گردید.
 ١٣:٤٧ - 1396/10/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
انجام امور مربوط به نحوه همکاری دانشمندان ایرانی مقیم خارج از کشور و همچنین تسریع در ساخت و ساز اتاق های تمیز مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی مهمترین دغدغه روزهای آتی است.
به گزارش مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه، جلسه ی مشترک هفتگی با حضور معاون محترم توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع، معاونت محترم تحقیقات و فناوری، سرپرست محترم امور عمومی معاونت تحقیقات و فناوری، مدیرمحترم فنی و نظارت برطرح¬های عمرانی دانشگاه، مدیریت محترم نظارت و توسعه امور عمومی معاونت توسعه دانشگاه و دبیر محترم شورای سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه در مورخ 25/10/1396 برگزار گردید.
 ١٤:٥٨ - 1396/10/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
آغاز اولین کارآزمایی بالینی CRISPR در سال 2018
محققان شرکتی دارویی برای اولین بار تصمیم گرفتند در سال ۲۰۱۸ از تکنیک ویرایش ژن کریسپر در درمان بالینی انسان استفاده کننند. آن‌ها با دریافت اجازهٔ رسمی از مجامع قانونی اروپا توانستند مجوز آزمایش درمان کم‌خونی داسی‌شکل و تالاسمی بتا را توسط CTX001 که یک درمان کریسپر است، به‌دست آورند.
 ٠٩:٢٨ - 1396/10/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
استفاده از سلول های CAR-T برای مقابله با ویروس HIV در مطالعات پیش بالینی
محققان در حال تلاش برای استفاده از ژن درمانی جهت مقابله با سلول های آلوده به ویروس HIV هستند. یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه UCLA سلول های بنیادی خونسازی را مهندسی ژنتیک کردند که مولکول گیرنده آنتی ژنی کایمریک ( CAR ) را در سلول های مشتق شده از خود بیان کرده و بر علیه سلول های آلوده به ویروس وارد عمل شوند. در این مطالعه، سلول ها به مدت دو سال در بدن حیوان آزمایشگاهی زنده باقی ماندند که می تواند خطر ابتلا به ایدز ناشی از تکثیر ویروس HIV در بدن را در این مدت زمانی کاهش دهد.
 ٠٨:١٢ - 1396/10/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
کارگاه استانداردهای عملیاتی آزمایشگاه خوب (GLP) روز دوشنبه 18 دی‌ماه 96 در سالن کنفرانس آزمایشگاه جامع دانشگاه برگزار شد.
اپلیکیشن شبکه سلول های بنیادی همچنان فعال است.
اولویت پروژه مرکز جامع سلول های بنیادی در این مرحله، تعیین جزئیات نقشه های پیشنهادی برای اجرای اتاق های تمیز این مرکز می باشد.
برگزاري کارگاه "آشنایی با اصول GLP در توسعه پیش بالینی فرآورده های سلول درمانی، ژن درمانی و پزشکی بازساختی"
سیستم ویرایشی جدیدتر و کارآمد‌تر از سیستم کریسپر
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2326
 بازدید امروز : 1
 کل بازدید : 23351
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.27